NIC SIĘ TU NIE DZIEJE 2018

NIC SIĘ TU NIE DZIEJE to inicjatywa trzech poznańskich kin: Kina Muza, Kina Pałacowego i Kina Rialto. Wydarzenie to sprawia, że spędzenie lata w Poznaniu to doskonały pomysł. Trzecia edycja NIC SIĘ TU NIE DZIEJE odbywa się pod hasłem „Versus Reality”.
    Kino od zawsze stanowi sposób na ucieczkę od rzeczywistości. Pozwala na podróże w czasie, poznawanie różnych miejsc oraz na spotkania, które nie mogą się wydarzyć w realnym świecie. Czasami jest to ucieczka w przeszłość albo w przyszłość, a czasami sposób na wyrażenie sprzeciwu wobec świata.
    #NIC 2018 pokaże, jak uciec od rzeczywistości lub jak się z nią zmierzyć. Propozycja jest taka, żeby zamienić się w superbohatera lub po pro stu w bohatera, zanurzając się w kino nowej przygody czy przywołując najsłynniejszego oponenta rzeczywistości wszech czasów Don Kichota, w ujęciu innego fantasty: Terry’ego Gilliama. Program tegorocznego festiwalu został podzielony na sekcje: przedpremie ry, filmy w ramach perspektywy Versus Reality, pokazy dla dzieci, a także spotkania i wydarzenia ekstra. Jak co roku wydarzenie otworzy filmowy maraton chodzony, w tym roku pod hasłem „superbohaterowie”. Przejdziemy z zachodu na wschód: od Kina Rialto prze z Kino Pałacowe do Kina Muza. Pierwszy film „Super” w reżyserii Jamesa Gunna zostanie zaprezentowany w Kinie Rialto, skąd widzowie przejdą do Kina Pałacowego, gdzie odbędzie się projekcja „Push” w reżyserii Paula McGuigana. Potem pójdziemy w kierunku Stare go Rynku, gdzie przy ul. Masztalarskiej swoją nową – tymczasową – siedzibę ma Kino Muza. Tam odbędzie się finałowa impreza maratonu, czyli tańce z towarzyszeniem superbohaterskich rytmów i dekoracji. Festiwal zakończy się koncertem Huberta Tasa & The Smal l Circ le – do krótkich filmów Georges’ a Mélièsa – prekursora animacji i filmowego science fiction. / PRZEDPREMIERY W KINIE MUZA: „Dziedziczki”, reż. Marcelo Martinessi „ Z amknij się i graj na pianinie”, reż. Philipp Jedicke „Loveling”, reż. Gustavo Pizzi, | Przedpremiera z „ Wysokimi Obcasami ” „Walc w alejkach”, reż. Thomas Stuber „ Hard Paint”, reż. Filipe Matzembacher, Márcio Reolon „ Jak pies z kotem” , reż. Janusz Kondriatuk „ Westwood: pankówa, ikona, aktywistka” , reż. Lor na Tucker „Księgarnia”, reż. Isabel Coixet W KINIE PAŁACOWYM: „Dogman”, reż Matteo Garrone „The Endless”, reż. Justin Benson, Aaron Moorhead „Pod ciemnymi gwiazdami”, reż. Michael Pearce „Do zobaczenia w zaświatach” , reż. Albert Dupontel „Foxtrot”, reż . Samuel Maoz „Szczęśliwy Lazzaro” , reż. Alice Rohrwacher W KINIE RIALTO: „Arctic”, reż. Joe Penna „Burning/Płomienie”, reż. Chang - dong Lee „Młodość Astrid”, reż. Pernille Fischer Christensen „Lato”, reż. Kirył Serebrennikow / MARATON 10.08. | bilety: 33 zł SUPER, reż. James Gunn, USA, 2010, 96’ Porzucony przez żonę Frank postanawia zrobić coś ze swoim życiem. Zostaje superbohaterem – patroluje ulice i bije przestępców kluczem nastawnym. Film Jamesa Gunna, przyszłego reżysera „Strażników Galaktyki”. g. 18, Kino R ialto PUSH, reż. Paul McGuigan, Kanada, USA, 2009, 111’ Na świecie znajdują się jednostki obdarzone parapsychicznymi zdolnościami. Jedni z nich posługują się telekinezą, inni są w stanie wpłynąć na cudze myśli, jeszcze inni widzą przyszłość. Ich śla dem podąża specjalny oddział rządowy – Dywizja. Druga w karierze superbohaterska rola Chrisa Evansa, tuż przed tym jak został Kapitanem Ameryką. g. 20.30 , Kino Pałacowe SUPERBOHATERSKIE SILENT DISCO Impreza taneczna w superbohaterskich rytmach i dekoracjach
Data: 01.08.2018, godzina: 14:46:00.