Noc Bibliotek po raz 4.

Noc Bibliotek odbywa się w tym roku po raz 4, a Biblioteka Raczyńskich włącza się w jej organizacje już trzeci raz. Ideą tego wydarzenia jest pokazanie bibliotek jako nowoczesnych instytucji, które dostarczają czytelnikom książek, informacji i wrażeń.


W Noc Bibliotek czytelnicy będą mogli korzystać z Wypożyczalni do godziny 21,
a także wziąć udział w programie wydarzeń kulturalnych przygotowanym specjalnie z myślą o tej wyjątkowej nocy. Najmłodszych zapraszamy na warsztaty teatralne do Biblioteki dla dzieci. Na spotkania z teatrem paluszkowym, obrazkowym i cieni zostały ostatnie wolne miejsca (zapisy: f11dz@bracz.edu.pl)
   O "Wielkopolskim kucharzu" Marii Śleżańskiej, czyli bestsellerowej XIX-wiecznej książki kucharskiej opowie podczas Nocy Bibliotek, 9 czerwca o godz. 18.00 Marek Gąsiorowski ze Slow Food Wielkopolska. Prelekcja w Galerii Atanazego, w przestrzeni wystawy kuchennej, przybliży kuchnię naszych pradziadów.
    Na podstawie raportów i notatek służbowych z lat ’50., opinii o pracownikach z lat ’60., a także współczesnych pism czytelników i wspomnień, postał scenariusz dokumentalno-kabaretowego spektaklu (Od)Głosy biblioteki. O godz. 19.00 w Czytelni usłyszymy m.in. o aktywie bibliotecznym, propagandzie wizualnej , a także będziemy mogli dowiedzieć się, jak wielki bibliotekarski potencjał ma hit Sławomira „ Miłość w Zakopanem”, który w przestrzeni czytelni stanie się „Miłością za regałem”. Biblioteka Raczyńskich pl. Wolności 19, sala 1 9 czerwca 2018 (sobota)
NOC BIBLIOTEK
17.30 i 18.30, Biblioteka dla dzieci Teatr jak z bajki Warsztaty teatralne z wykorzystaniem różnych technik i tradycji teatralnych np. teatrzyku paluszkowego, obrazkowego i teatru cieni. Spotkania dla dwóch grup wiekowych młodszej (przedszkolaki ) i starszej(uczniowie klas 1-6). Zapisy w filii: F11dz@bracz.edu.pl. 18.00, Galeria Atanazego XIX wiek od kuchni. Spotkanie wokół wystawy i dawnego stołu pokaże, jak radziły sobie gospodynie domowe przed erą blogów i programów kulinarnych. Co jedli, jak jedli i czym jedli poznaniacy ponad sto lat temu? Odpowiedzi na wystawie i spotkaniu. 19.00, Czytelnia ogólna (Od)Głosy biblioteki Spektakl będący połączeniem kabaretu i dokumentu powstał na podstawie pism czytelników i notatek służbowych bibliotekarzy. Jak powinna być ideologicznie przygotowana bibliotekarka, czym argumentować brak terminowości oddania książki? Czy większość polskich przebojów to piosenki o bibliotekach? Odpowiedzi na scenie w czytelni. Tego dnia wypożyczalnia czynna będzie do 21.00 Noc Bibliotek w filiach Filia12/46 ul. Arciszewskiego 27 Teatralna noc 8 czerwca 2018 r., godz. 18.30 Obowiązują zapisy Na uczestników nocnego spotkania czekają gry, quizy, wspólne wykonanie pacynek i spektakl teatralny "Bajka o szczęściu" w wykonaniu teatru TeatRyle. Filia 53 ul. Robocza 4 Zielona noc w bibliotece 8 czerwca 2018 r.,godz. 19.00 Obowiązują zapisy Jak przygotować własny zielnik, jak założyć własny mini ogródek, jak rozpoznawać roślin? Tego wszystkiego dowiedzą się ci, którzy postanowią odwiedzić bibliotekę przy ul. Roboczej. Filia 59 ul. Osinowa 14/16 Pod piracką banderą – noc w bibliotece 8 czerwca 2018 r., godz. 19:00-20:30 Obowiązują zapisy Uczestnicy spotkania przygotują typowe pirackie kapelusze, poszukają skarbu dzięki wskazówkom z mapy oraz zagrają w okręty. O przestrzeganie pirackiego kodeksu zadba kapitan.
Data: 06.06.2018, godzina: 08:56:32.