KINO W DZIAŁANIU

Czym zajmuje się polityka społeczna i jak wpływa na nasze codzienne życie? Jak państwo może działać na rzecz społeczeństwa? Z jakich usług publicznych korzystamy na codzień? Na czym polega solidarność społeczna i jakie są jej praktyczne konsekwencje? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć w ramach pierwszego pokazu KINA W DZIAŁANIU!
Zapraszamy na bezpłatny pokaz do Kina Muza – 24 kwietnia 2018 r. o godz. 18:00. KINO W DZIAŁANIU to inicjatywa, której celem jest prezentacja najlepszych zaangażowanych społecznie filmów krótkometrażowych połączona z żywą dyskusją z udziałem zaproszonych gości. Dobrane tematycznie produkcje z całego świata będą pretekstem do rozmowy uczestników pokazu oraz ekspertów z danej dziedziny. Wydarzenia mają otwarty charakter - obowiązuje wstęp wolny na wszystkie projekcje. Projekt jest organizowany przez Fundację Ad Arte oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
   Program filmowy: May Day, reż. Olvier Magis, Fedrik De Beul, Belgia 2017, fabuła, 22 min. W salonie Thierry'ego zbiera się grupa ludzi. Nie znają się, ale łączy ich to samo marzenie. Valparaiso, reż. Carlo Sironi, Włochy 2016, fabuła, 20 min. Rocío, czekając na deportację do ojczystego kraju, zachodzi w ciążę. Kobieta zostaje wypuszczona na wolność, gdzie będzie musiała podjąć niezwykle trudną decyzję. Taking the floor, reż. Hannes Vartiainen, Pekka Veikkolainen, dokument, 9 min. Mimo, iż polityka transportowa nie stanowi części polityki społecznej, dokument znakomicie ukazuje demokracje w praktyce - na przykładzie obrad Rady Miejskiej w Tampere, która zebrała się, by podjąć decyzję o budowie linii tramwajowej w mieście. Who Are We, reż. John Smith, UK 2016, dokument/eksperyment, 3 min. 23.06.2016 Wielka Brytania zadecydowała w referendum o opuszczeniu Unii Europejskiej. Who Are We to film powstały w oparciu o materiały pochodzące z debaty na antenie BBC kilka tygodni przed głosowaniem. SUMA: 54 min. Zaproszeni goście: dr Michał Polakowski - realizuje w Katedrze Pracy i Polityki społecznej projekt „Kryzysy i reformy systemów emerytalnych w Europie – analiza porównawcza”. Jego zainteresowania badawcze obejmują systemy emerytalne, międzynarodową porównawczą politykę społeczną, ekonomię polityczną państwa opiekuńczego, politykę rynku pracy, politykę rodzinną i migracje. Jest współzałożycielem Fundacji ICRA, która zrealizowała i realizuje projekty poświęcone polityce społecznej, współorganizatorem Warszawskich Debat o Polityce Społecznej i autorem około 20 policy papers. Jako ekspert współpracował z Międzynarodową Organizacją Pracy. Przemysław Piechocki - aktywista i działacz społeczny; absolwent zarządzania i marketingu w Wyższej Szkole Zarządzania i Komunikacji w Poznaniu oraz zarządzania gospodarką społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2005 roku prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnej w Poznaniu – organizacji pozarządowej w celu wspierania oddolnych inicjatyw gospodarczych w postaci spółdzielni socjalnych i przedsiębiorstw społecznych na terenie całego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem województwa wielkopolskiego. Członek Grupy Finansowej w Poznaniu działającej w ramach zespołu ds. rozwiązań systemowych w zakresie ekonomii społecznej, a także, od 2009-2012 roku Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia. Współautor wielu innowacyjnych rozwiązań w zakresie ekonomii społecznej, uczestniczył przy pracach nad ustawą o Spółdzielczości Socjalnej, a później także nad nowelizacją tej ustawy.
Więcej informacji: www.adarte.pl / www.facebook.com/fundacjaadarte www.shortwaves.pl /www.facebook.com/festiwalshortwaves
Partnerzy: Estrada Poznańska, Kino Muza, Pawilon
Data: 17.04.2018, godzina: 10:01:09.