Czytaty 2. dla dziecka i taty

7 kwietnia - Bracia Grimm, Jaś i Baba Jaga. Dawno, dawno temu bracia Jakub i Wilhelm wędrowali po domach i zbierali opowieści… O tym, skąd się wzięły się jedne z najpopularniejszych baśni opowiedzą bajarze z grupy Baśnie Właśnie. Uczestnicy CZYTATÓW będą mogli także dowiedzieć się jak opowiadać baśnie i czy każdy może zostać bajarzem.
Spotkania rozpoczynają się w o godz. 12.00 i odbywają w Bibliotece Raczyńskich przy pl. Wolności 19. Po wakacjach CZYTATY2 przeniosą się do Filii Naramowickiej. Jak na wszystkie imprezy w Bibliotece Raczyńskich, wstęp jest wolny. "Jeżeli chcecie, aby wasze dzieci były inteligentne, czytajcie im baśnie.
 Jeżeli chcecie, aby były jeszcze bardziej inteligentne, czytajcie im jeszcze więcej baśni." Albert Einstein
    
CZYTATY, które odbywały się w Bibliotece Raczyńskich w ubiegłym roku dowiodły, że biblioteka jest świetnym miejscem na rozwijanie zainteresowań i więzi rodzinnych. W 15 spotkaniach wzięło udział ponad 700 osób, a wrażeń i wspomnień naszych czytelników nie jesteśmy w stanie zliczyć. Na pojawiające się od dłuższego czasu pytanie: kiedy kolejne CZYTATY? Odpowiadamy: w marcu! Cały czas będziemy utwierdzać w przekonaniu, że lektura nie tylko łączy dzieci i dorosłych, ale także jest pierwszym krokiem do lepszego poznania świata. W tym roku zapraszamy na wyprawę w świat baśni, a przy okazji będziemy m.in. tańczyć, sprawdzać, jak to się stało, że smok wawelski wybuchł oraz malować na wodzie. Zaprosimy na spotkanie z baśniami polskimi, baśniami świata, przypomnimy klasykę baśni, a także udowodnimy, że nawet w XXI wieku ciągle pisze się nowe baśnie.
Data: 27.03.2018, godzina: 16:19:30.