Tłumy na targach książki

Najpiękniejsze książki dla dzieci, prestiżowe publikacje dydaktyczne, specjalistyczne i popularnonaukowe, spotkania autorskie oraz panele dyskusyjne to tylko część atrakcji targów książki, jakie w ten weekend odwiedzić można było na MTP.
   W weekend 23-25 marca równolegle odbywają się 22. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej oraz PEGAZIK - Poznańskie Targi Książki. - Mam nadzieję, że tegoroczna oferta sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości - mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. - W tym roku czeka na nich ponad 100 wystawców, ponad 30 spotkań z autorami, 34 warsztaty, 10 konferencji i aż 5 wystaw. Targi książki naukowej przyciągnęły wystawców z całej Polski.
    W pawilonach MTP można kupić zarówno najnowsze, jak i te już znane pozycje wydawnictw najważniejszych ośrodków naukowych. Na miłośników komiksu czeka stoisko Obwoźnej Czytelni Komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej - idealnego miejsca na odpoczynek i relaks z komiksem, a pracownicy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu zaproszą wszystkich chętnych na zajęcia relaksacyjne "Joga z książką". - Targi wpisują się w szereg działań, które rozwijają rynek książki w Poznaniu - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta. - Chcemy dbać o czytelnictwo w całym mieście - najlepszym na to dowodem może być nowo otwarta filia Biblioteki Raczyńskich na Naramowicach. To nowoczesna placówka dostosowana zarówno do dorosłych, jak i do najmłodszych czytelników. Uczestnicy Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej wybierać mogą z wielu propozycji ciekawych wydarzeń towarzyszących. Przygotowano m.in. konferencję "Nowe Media - Nowa przestrzeń komunikacji z uczniem", panel z udziałem Małgorzaty Szczodrowskiej z Federation of European Publishers ("Unia Europejska, a prawo autorskie - przegląd prac legislacyjnych"), a w ramach Forum Wydawców Katarzyna Nakonieczna z Biblioteki Narodowej omówi temat ISBN w praktyce.
    Adresatami targów "PEGAZIK" są przede wszystkim dzieci, młodzież i ich rodziny - ale dorosły czytelnik również znajdzie dla siebie bogaty zestaw najbardziej cenionych tytułów wydawniczych. Tradycyjnie już zorganizowane są wystawy "Mistrz Ilustracji" oraz "Salon Ilustratorów", na których pokazywane są prace młodych i doswiadczonych artystów plastyków.
Opracowanie tekstu: Alicja Wesołowska/biuro prasowe
Fot: PEGAZIK to największe w Polsce targi książki dla dzieci
Data: 24.03.2018, godzina: 15:09:33.