Dzień czytania Owidiusza

W 2000.rocznicę śmierci poety Biblioteka raczyńskich razem Instytutem Filologii Klasycznej UAM zapraszamy na spotkanie z twórczością jednego z najważniejszych twórców antycznego Rzymu. Podczas popołudnia w Bibliotece Raczyńskich będzie można wysłuchać fragmentów „Metamorfoz”, „Sztuki kochania” i „Lekarstw na miłość”
prezentowanych przez studentów i wykładowców filologii klasycznej. Dzień Czytania Owidiusza zwieńczy czytanie wierszy wygnańczych w interpretacji aktora Teatru Nowego w Poznaniu, Michała Kocurka.
       Dniowi Czytania Owidiusza towarzyszą Warsztaty w odczytywaniu inskrypcji łacińskich z Poznania (21 marca, godz. 17.00, Filia 8, ul. Osinowa 14/16) W Poznaniu można obecnie doliczyć się ponad 1000 inskrypcji łacińskich, z których najstarsze pochodzą ze średniowiecza, najnowsze zaś powstały w XXI w. Najwięcej z nich znajduje się w ratuszu, katedrze i farze, niemniej na łacinę napotykamy się również w wielu innych miejscach. Te różnorakie napisy zawierają mnóstwo ciekawych informacji. Jak je odczytać? Co można z nich zrozumieć nawet bez znajomości łaciny? Niniejsze warsztaty wprowadzą w świat łacińskich inskrypcji naszego miasta. Głównym tematem będą napisy z poznańskiej fary. Prowadzenie: Rafał Rosół, profesor UAM w Instytucie Filologii Klasycznej i przewodnik po Poznaniu w Kole Przewodników PTTK.Wstęp wolny
Czytanie Owidiusza:  Biblioteka Raczyńskich pl. Wolności 19, sala 1 23 marca 2018 (piątek), godz. 17.00
Data: 13.03.2018, godzina: 11:43:32.