Baśnie świata: Na zielonej wyspie

Jeżeli chcecie, aby wasze dzieci były inteligentne, czytajcie im baśnie. Jeżeli chcecie, aby były jeszcze bardziej inteligentne, czytajcie im jeszcze więcej baśni." Albert Einstein.

CZYTATY, które odbywały się w Bibliotece Raczyńskich w ubiegłym roku dowiodły, że biblioteka jest świetnym miejscem na rozwijanie zainteresowań i więzi rodzinnych. W 15 spotkaniach wzięło udział ponad 700 osób, a wrażeń i wspomnień naszych czytelników nie jesteśmy w stanie zliczyć. Na pojawiające się od dłuższego czasu pytanie: kiedy kolejne CZYTATY?
Odpowiadamy: w marcu! Cały czas będziemy utwierdzać w przekonaniu, że lektura nie tylko łączy dzieci i dorosłych, ale także jest pierwszym krokiem do lepszego poznania świata. W tym roku zapraszamy na wyprawę w świat baśni, a przy okazji będziemy m.in. tańczyć, sprawdzać, jak to się stało, że smok wawelski wybuchł oraz malować na wodzie. Zaprosimy na spotkanie z baśniami polskimi, baśniami świata, przypomnimy klasykę baśni, a także udowodnimy, że nawet w XXI wieku ciągle pisze się nowe baśnie.
    Spotkania rozpoczynają się w o godz. 12.00 i odbywają w Bibliotece Raczyńskich przy pl. Wolności 19. Po wakacjach CZYTATY2 przeniosą się do Filii Naramowickiej. Jak na wszystkie imprezy w Bibliotece Raczyńskich, wstęp jest wolny.
 Nadchodzące spotkania: 24 marca spotkaniem Na zielonej wyspie przeniesiemy się do krainy olbrzymów, leprechaunów i niezwykłych legend: do Irlandii. O Grobli Olbrzyma i innych śladach baśniowych stworów opowie Justyna Schramm, a wszyscy będą mogli spróbować sił w tańcu irlandzkim.
 Biblioteka Raczyńskich pl. Wolności 19, sala 1; sobota 24 marca 2018 godz. 12.00
Data: 13.03.2018, godzina: 11:34:48.