Gorący karnawał w bibliotece!

Najgorętsza potańcówka w historii Biblioteki Raczyńskich, to już historia. Jeśli ktoś uważa, że Biblioteka Raczyńskich to miejsce spokojne, ciche, po którym czytelnicy przechadzają się dystyngowanym krokiem, mógł w sobotę być bardzo zaskoczony. Hol zmienił się bowiem w parkiet literackiej potańcówki, na którym bawiło się ponad 120 Czytelników.
Dzieci, uczniowie, studenci, przedstawiciele różnych zawodów, seniorzy… wszystkich połączył taniec, literatura i chęć zabawy. Tematem drugiej literackiej potańcówki (pierwsza miała miejsce podczas czerwcowej Nocy Bibliotek) była podróż dookoła świata. Adam Padła, choreograf i tancerz, przygotował sześć układów, m.in. polskiego mazurka, hiszpańskie paso doble, amerykańskiego rock and rolla i brazylijską sambę, dzięki którym temperatura w Bibliotece na początku lutego podniosła się o kilka stopni. Niektórzy pilnie powtarzali pokazywane ruchy, inni improwizowali, ale wszyscy bawili się jak w karnawale przystało. Chwilę oddechu między pełnymi energii i słońca tańcami stanowiły opowieści Padły o pochodzeniu konkretnych tańców oraz fragmenty literackie przygotowane przez aktorów asz.teatru.
    Potańcówka literacka bowiem to nie tylko animacje taneczne, ale także okazja do spotkania z literaturą, tym razem przypomniane były wiersze Wierzyńskiego, Leśmiana i Poświatowskiej, a także frazy z piosenek i arii. „Wyjątkowo udana impreza”, mówili czytelnicy wychodząc z Biblioteki Raczyńskich tanecznym krokiem. I w tym wypadku słowo impreza, doskonale oddaje charakter sobotniego wydarzenia. Bo Potańcówka literacka udowodniła, że w Bibliotece nie zawsze jest cicho, a pojęcia „dobra zabawa” i „książki” wcale się nie wykluczają. Kolejna Potańcówka literacka w maju na urodziny Biblioteki, już dziś zapraszamy Czytelników w podróż w czasie!
Więcej zdjęć i film  na naszym profilu i  na facebook’u BR
Data: 05.02.2018, godzina: 13:46:20.