Performance z USA

Do niedzieli 1 kwietnia można oglądać pierwszą w Polsce wystawę zdjęć amerykańskich performerek Beth Stephens i Annie Sprinkle pt. Romatyczne przygody Annie Sprinkle, Beth Stephens i raka piersi.
Annie Sprinkle to artystka, dyplomowana seksuolożka, która swoją karierę w latach 70. rozpoczęła od występów w klasycznych już filmach pornograficznych, jak np. Głębokie gardło. Od 2005 roku współpracuje z Elisabeth Stephens, profesorką uniwersytetu w Santa Cruz w USA, z którą od roku 2007 łączą ją więzy małżeńskie.
    Ślub artystek był wydarzeniem performans na międzynarodową skalę, z którego dokumentacja prezentowana była podczas tegorocznej edycji Documenta w Kassel. Artystki, w prywatnym życiu partnerki, poruszają w cyklu zdjęć prezentowanych w poznańskim fotoplastykonie – tematykę ciała dotkniętego chorobą.
    Zagrażający życiu rak piersi poprzez rytuał wspólnego performansu zostaje oswojony, a sama choroba staje się faktem społecznym, sytuacją przekraczającą ustandaryzowaną izolację. Fotografie z cyklu Cancer Erotica to zapis swoistego coming out emancypującego się poprzez chorobę ciała.
     Czarno-białe zdjęcia z serii "Cancer Erotica" prezentowane na wystawie "Romantyczne przygody Beth Stephens, Annie Sprinkle i raka piersi" są autorstwa Davida Steinberga: www.davidsteinberg.us
Ograniczenia wiekowe: od 16 r.ż./ za zgodą rodziców. Wystawy w Fotoplastykonie Poznańskim organizowane są we współpracy z Wydawnictwem Miejskim Posnania.
Data: 04.02.2018, godzina: 19:51:00.