Poznaniacy przywitali Maestro

Punktualnie o godzinie 16 na peron Dworca letniego w Poznaniu wjechał pociąg , który przywiózl Ignacego Jana Paderewskiego. Przyjazd tego wybitnego pianisty, działacza niepodległościowego i polityka był w grudniu 1918 roku impulsem do rozpoczęcia Powstania Wielkopolskiego, we wtorek 26 grudnia 2017 roku podczas incenizacji przyjazdu Maestro do Poznania,
witały go, jak 99 lat temu tłumy poznaniaków. Gościa witał organizator incenizacji Ryszard Łuczak i prowadzony przez niego Poznański Chlor Nauczycieli im. Ignacego Jana Paderewskiego.
    Od prawie 30. lat Ryszard Łuczak inicjator i dobry duhg tego przedsięwzięcia organizuje takie inscenizacje. Mowa przywitalna Dostojnego gościa, pieśni patriotyczne w wykonaniu Poznańskiego Choru Nauczycieli im. Ignacego Jana Paderewskiego to coś więcej niż strona tekstu w podręcnziku. Uczestnicy, w tym bardzo wiele, wiele dzie ci mogło uczestniczyc w prawdeziwej Historii. W tym  roku rozszerzono inscenizację o możliwośc zrobienia sobie selfie z mistrzem a także przejażdkę starymi, porzedwojennymi wagonami prowadoznymi przez parowa lokomotywę z Wolsztyna do Swarzędza i z powrotem. Inscenizacja od lat jest rozpoczęciem obchodów, w tym roku 99. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.
Fot. Daniel Hoffmann
Data: 26.12.2017, godzina: 18:30:55.