Siódmy wymiar

Wystawa Siódmy wymiar / The Seventh Dimension - to kolejna odsłona galaktycznego malarstwa Beaty Pflanz w V. A. Gallery Poland! Już od 12 października w Wysogotowie! Artystka w swojej twórczości zaprasza do odkrywania tajemniczego oblicza otaczających nas galaktyk.
    Wystawy Beaty Pflanz zaskakują, intrygują, skłaniają do refleksji, czarują kolorem i fakturą. Przenoszą nas do innego wymiaru. - Moje „kosmosy” są w ciągłym ruchu, wciąż wpadają na siebie i powoli tworzą nowe rzeczywistości. Czas przyznać, że to już najwyższa pora powiedzieć głośno, że przyszedł czas na „Siódmy wymiar”.
     Kilka słów artystki o jej uprzednim cyklu w kosmicznym projekcie: Zastanawia mnie czas – jego trwanie, ciągłość, nasze uwarunkowanie wobec. To czym jest w ogóle… Interesuje mnie też przestrzeń, ale nie tylko jej wszechobecne 3D. Przestrzeń mentalna, ta przeżyta i nie, ta przyśniona, ta doświadczona w półśnie – półjawie, każdego dnia, ale też w czasie choroby, czy operacji… i zastanawia mnie to, jak czas i przestrzeń konstytuują nasze Tu i Teraz. Co kreuje moją rzeczywistość i mnie, jako mnie? Który wymiar jest prawdziwy, i czy rzeczywisty? I na ile paralelne światy, których w jakimś sensie doświadczam, są tylko moje, a może nie? Na ile ich zapis, a raczej próba zapisu: obraz, słowo - będzie mógł być czytelny nie tylko dla mnie? Na ile mój kosmos staje się szóstym wymiarem.
   Beata Pflanz – artystka interdyscyplinarna, kuratorka, krytyk, pisarki, absolwentka wydziału malarstwa Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Największą i najbardziej medialną pracą artystki to projekt MIESZKAM W SWOIM OBRAZIE (2009), którą obecnie realizuje raz jeszcze! od nowa, czyli zamiana zewnętrznych ścian własnego domu w obraz (ponad 400 m2). Ten wielopoziomowy projekt, to: anektowanie przestrzeni zewnętrznej, która jest zarazem własną, zamiany domu w galerię-wiecznie-otwartą, a najważniejszym w tym projekcie otwieranie innych na sztukę. Pozostałe prace pokazała na wystawach: w Bazylei, Barcelonie, Madrycie, Lizbonie, Berlinie, Rzymie, Londynie, czy w Nowym Jorku na Manhattanie, a także w Cold Springs i Taos. „Dumna jestem z moich wystaw solo w poznańskim Arsenale, czy BWA Zamek Książ (167 obrazów!).”
   Wernisaż 12 października 2017, godzina 18.00, Sala Multiroom, Metalmex - akcesoria meblowe, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk Prowadzący: Pawel Baranowski
ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland, Metalmex - akcesoria meblowe, Stowarzyszenie Metal Merge PARTNERZY WYDARZENIA: Stowarzyszenie Metal Merge, Qesa WSTĘP WOLNY! SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
 V.A. Gallery Poland powstała aby promować polską sztukę współczesną. Jest naturalną kontynuacją działań Stowarzyszenia Metal Merge i stworzonego z jego inicjatywy salonu kulturalnego. W ofercie Galerii znajdują się zarówno dzieła uznanych już twórców, jak i prace młodego pokolenia dopiero rozpoczynającego swoją artystyczną drogę. Więcej na stronie: http://www.va-gallery.pl/ "MARIAŻ SZTUKI Z BIZNESEM" to cykl wydarzeń artystyczno-kulturalnych zainicjowanych ponad pięć lat temu przez firmę Metalmex oraz Stowarzyszenie Metal Merge. Ideą spotkań jest stworzenie platformy łączącej dwa różne światy: sztuki i biznesu. Odbywają się one we czwartki, na wzór Czwartkowych Obiadów organizowanych przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obecnie głównym organizatorem spotkań jest V.A. Gallery Poland. STOWARZYSZENIE METAL MERGE powstało by wspierać działalność artystyczną i przy pomocy sztuki konsolidować środowisko biznesowe. Więcej na stronie: http://www.violart.pl/
Patronat honorowy nad wystawś objął  także portal pokulture.pl
Data: 12.10.2017, godzina: 09:51:00.