Placido Domingo na kanonizację

Najbardziej znany tenor świata - Placido Domingo wystąpi w Poznaniu 27 kwietnia. Koncert zaplanowano w dniu kanonizacji Jana Pawła II i dlatego ma nawiązywać do postaci papieża Polaka. Domingo wykona utwory, które kiedyś napisał do tekstów wierszy Karola Wojtyły.
Niewykluczone, że zaśpiewa także po Polsku - mówi Janusz Stefański - organizator imprezy. Placido Domingo, był już w Poznaniu 10 lat temu przy okazji premiery opery "Andrea Chenier".
     Koncert w dniu kanonizacji Jana Pawła II będzie w hali nr 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Może ona pomieścić nawet 10 tysięcy osób. Bilety można kupować już od 20 lutego. Najdroższe, mimo wsparcia sponsorów i instytucji, kosztują aż 849 złotych. Koncert - oprócz papieskich akcentów - będzie nawiązywał do uroczystości 1050 rocznicy chrztu Polski, która przypada już za dwa lata. W planach są liczne wydarzenia religijne i kulturalne - mówi prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Jednym z gości, którzy na obchody mają przyjechać jest sam papież Franciszek. Ta wizyta jest na razie niepotwierdzona.
Data: 20.02.2014, godzina: 13:03:55.