KARINA ADAMCZAK-KASPRZAK jubileusz 20-lecia pracy artystycznej

Tancerka, pedagog, choreograf. I solistka Polskiego Teatru Tańca, z którym jest związana od roku 1993. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu i pedagogiki baletu Akademii Muzycznej w Warszawie.
    Debiutowała w Polskim Teatrze Tańca II - jeszcze jako uczennica poznańskiej szkoły baletowej. Profesjonalną karierę rozpoczęła w Polskim Teatrze Tańca, bezpośrednio po uzyskaniu dyplomu tancerki. Już w pierwszym sezonie pracy zatańczyła solowe role w „Pół dnia północy" Matsa Eka i „Carmen" Jerzego Makarowskiego.
     Tańczyła partie solowe w całym repertuarze Teatru m. in. w spektaklach Birgit Cullberg, Ohada Naharina, Dominiqua Bagoueta, Orjana Anderssona, Virpi Pahkinen, Yossi Berga, Istvana Juhos-Putto, Thierry Vergera, Ewy Wycichowskiej, Jacka Przybyłowicza, Pauliny Wycichowskiej, Andrzeja Adamczaka. Obecnie można podziwiać jej talent i sceniczną indywidualność m.in. w „Minus 2", „Walce karnawału z postem", „Tangu z Lady M.", „Wiośnie-Effatha", „Jesieni-Nuembir", „Alexanderplatz", „Desert", „Trzech siostrach" i „Czterdzieści". Jest pedagogiem tańca współczesnego i jazzowego w poznańskiej szkole baletowej.
     Prowadzi zajęcia na Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego i Otwartych Zajęciach Tańca Współczesnego w Poznaniu. Jest autorką choreografii do spektakli reżyserowanych przez Marcina Libera i Piotra Kruszczyńskiego. W roku 2009 wspólnie z Agatą Ambrozińską-Rachuta zrealizowała w Atelier Polskiego Teatru Tańca spektakl „Balladyna". Obecnie pracuje nad nową choreografią dla Atelier.
Data: 05.09.2013, godzina: 09:43:00.