Gribojedow u Przyjaciół

Spektakl pt. ?Senne łagodne prześwity?, który stanowi trójwymiarowy wgląd w przestrzeń, znanego z głośnego ?Mistrza i Małgorzaty? Michaiła Bułhakowa, Sanatorium Gribojedowa będzie można zobaczyć dziś, w czwartek, 21 kwietnia 2011, o godz. 18.00 w Kawiarnio-Klubo-Teatrze ?U Przyjaciół? na ul.Mielżynskiego 27/29 w Poznaniu.

Spektakl inspirowany jest „Białymi nocami” Dostojewskiego. Rozmaite narracje są tu sztafażem dla pewnej (a może właśnie wymagającej potwierdzenia) miłości. Kiedy myśli się o porządku palimpsestu w ludzkich historiach, to przywołuje się właśnie rzeczywistość dziwnego sanatorium, gdzie literatura droczy się z tekstami nigdy nie spisanymi, i gdzie fikcja jest prawdopodobnie jedną z pensjonariuszek.

Spotkanie kochanków jest skazane na tekst, ale jednocześnie próbuje się temu następstwu skutecznie opierać, próbuje, nucąc, wyzwolić się z okowów operowych prawidłowości. Towarzyszy temu dyskusja o sztuce z Michaiłem Bułhakowem, z duchem Mikołaja Gogola, z samym wreszcie Messerem-Mefistem, który potrafi tworzyć dzieła wybitne.

Bilety:
15 zł, do nabycia w kawiarni i CIM.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...