Granice w Teatrze 8 Dnia

Od środy do niedzieli, choć bez soboty, czyli 11, 12, 13 i 15 stycznia 2012, zawsze o innej godzinie w ramach II części międzynarodowego projektu pn. ?Granice. Sztuka przekraczania. Przekraczanie sztuką? gośćmi Teatru ósmego Dnia będą Teatr RambaZamba z Berlina i grupy artystyczne skupione w Dziennym Ośrodku Adaptacyjnym nr 1 w Poznaniu. Wstęp wolny po uprzedniej rezerwacji miejsc.

Tytułowe granice to granice pomiędzy nieumiejętnością i umiejętnością, niesprawnością i sprawnością, granice pomiędzy osobami niepełnosprawnymi i pełnosprawnymi, pomiędzy środowiskami niemieckimi i polskimi. Bohaterowie projektu ? osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie pokazują w swoich pracach, jak te granice przekraczać, by uzyskać walor artystyczny. Ich spektakle, muzyka, prace plastyczne i realizacje multimedialne ukazują też w szczególnie wyraźny sposób, jak ważna jest sztuka i jej uprawianie w każdym procesie edukacyjnym. Przypomnienie tej oczywistości wydaje się dzisiaj niezwykle ważne.

Program:

11 stycznia, godz. 18.30
1. Grupa teatralna ?iSKRZYDŁA? (Poznań) – ?W poszukiwaniu szczęścia?.
2. Grupa teatralna ?scena saperska? (Poznań) – ?To nie jest sen?.

12 stycznia, godz. 17.00
1. Grupa teatralna ?iSKRZYDŁA? (Poznań) – ?Czy jest tu ktoś??.
2. Grupa teatralna ?scena saperska? (Poznań) – ?Tajemnica dobrego człowieka?, spektakl przygotowany wspólnie z młodzieżą z I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.
3. Koncert Grupy ?Puszka Band? (Poznań).

13 stycznia, godz. 19.00

1. Teatr RambaZamba (Berlin) – ?Babska rewia?.

15 stycznia, godz. 18.00
1, Teatr RambaZamba (Berlin) – ?Mongopolis Ryba albo Kaczka albo utopijny thriller?.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...