Gorący powrót Cafe Misja

Po wakacjach Cafe Misja wznawia działalność. A co to oznacza? Nowe wydarzenia kulturalne! Warto sprawdzić „rozkład jazdy” i znaleźć coś dla siebie.

Poniedziałek 10.09.2012, godz. 17.00

Towarzyskie Urbanistów Pogawędki

Spotkanie odbędzie się na temat ?Wzór miasta na przykładzie Poznania w odniesieniu do teorii Christophera Alexandra. Gość specjalny: Adam Nadolny.

Organizator: Towarzystwo Urbanistów Polskich ? oddział w Poznaniu

Wstęp wolny

Środa 12.09.2012, godz. 19.00

Prelekcja Dainy Kolbuszewskiej z cyklu ? Terra incognita ? odkryj Ostrów Tumski?

Temat: Ile złota jest w Złotej Kaplicy?

Tematem kolejnej prelekcji Dainy Kolbuszewskiej z cyklu Terra Incognita ? odkryj Ostrów Tumski będzie Złota Kaplica w katedrze, jednego z najważniejszych narodowych monumentów, które powstały w pocz. XIX w.

Prelekcja traktować będzie o historii jej powstania – niezwykle emocjonującej! – od pierwszych projektów niezwiązanych jeszcze z katedrą, po chłodne jej przyjęcie po zakończeniu prac i tragiczny finał.

Opowiemy o ludziach związanych z jej budową. O ks. Teofilu Wolickim, człowieku wybitnym, który wystąpił z inicjatywą budowy kaplicy; o Edwardzie Raczyńskim ? człowieku równie oddanym Poznaniowi, co ekscentrycznym, który był autorem programu Złotej Kaplicy. Od pewnego momentu Raczyński wziął na siebie sprawy organizacyjne związane z jej powstaniem, a także częściowo finansowe ? to one właśnie doprowadziły do sporu zakończonego jego samobójczą śmiercią. A także o Konstancji Raczyńskiej, żonie Edwarda, która wspierała go, a potem broniła przed zarzutami; kobiecie niezwykle ciekawej, która dokonała ogromnej zmiany w swoim życiu i na pewno warta jest chwili uwagi!

Pokażemy też Złotą Kaplicę przybliżając jej ideę i jak zwykle opowiemy trochę anegdot, które odsłaniają kulisy jej powstawania. I oczywiście odpowiemy na tytułowe pytanie!

Wstęp wolny

Środa 19.09.2012, godz. 19.30

Koncert zespołu 3dzieści3

Zespół 3dzieści3 powstał w 2007 roku z inicjatywy muzyków skupionych wokół Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz Poznańskiego Wielbienia. Ich twórczość to muzyczna mieszanka takich gatunków jak gospel, jazz, soul, R&B, pop i wiele innych, co w skrócie można określić, jako współczesną, otwartą na style, muzykę rozrywkową.

Wystąpią:

Asia Janiak – wokal

Marcin Piekut – instrumenty klawiszowe, saksofon

Sławek Tokłowicz – perkusja

Marcin Figaj – gitara basowa

Bartek Gumny – gitara

Więcej informacji o zespole: http://zespol33.pl

Bilety: 10 zł (normalny)

Do zobaczenia w Cafe Misja!

www.cafemisja.pl, www.facebook.com/CafeMisjaCKFara

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...