Festiwal Filmowy Manhattan Short w Polsce

W środę, 28 września 2011 w poznańskim kinie Rialto na ul. Dąbrowskiego 38 (tel. 61 847 53 99) odbędą się polskie pokazy pierwszego na świecie globalnego festiwalu filmowego. Poznańscy miłośnicy filmu będą mieli szansę zjednoczyć się z ponad 100,000 kinomanów w 250 miastach na 6 kontynentach, którzy również wezmą udział w tegorocznej edycji MANHATTAN SHORT.


MANHATTAN SHORT
zaprezentuje dziesięć krótkometrażowych filmów wybranych spośród 598 kandydatów z całego świata. Widzowie w każdym z festiwalowych miast będą mieli szansę zagłosować na swój ulubiony film. Już w niedzielę 2 października ogłoszony zostanie zwycięzca.

Wśród finalistów z 13-letniej historii Festiwalu są wielokrotnie nagradzani na świecie twórcy, a nawet – obok kilku nominowanych – jeden zdobywca Oscara. MANHATTAN SHORT daje zatem wyjątkową szansę zapoznania się z następną generacją najlepszych twórców z całego świata. Dyrektor i założyciel imprezy, Nicholas Mason tak skomentował tegoroczny program: Wierzymy, że nasze dziesięć filmów tworzy wspólnie najbardziej ekscytujący i niezwykły zestaw w historii MANHATTAN SHORT. W minionych latach zazwyczaj byliśmy w stanie wskazać jeden, dwa wyróżniające się filmy, które podejrzewaliśmy o to, że prawdopodobnie wygrają. W tym roku nie mamy pojęcia – program jest niezwykle równy, a poszczególne filmy uzupełniają się wzajemnie. Teraz wszystko w rękach naszej globalnej publiczności.

W PROGRAMIE:

1. ?INCIDENT BY A BANK?
Reż. Ruben Ostlund / Szwecja / 9′
Jedno długie ujęcie, w którym 90 osób pieczołowicie odtwarza nieudany napad na bank, który miał miejsce w czerwcu 2006 roku w Sztokholmie.

2. ?DIK?
Reż. Christopher Stollery / Australia / 9′
Sześciolatek przynosi do domu rezultat szkolnej pracy, który skłania jego rodziców do zakwestionowania seksualnej orientacji chłopca…

3. ?MAK?
Reż. Geraldine Zosso / Szwajcaria / 18′
Ilinka ma 14 lat. Od roku mieszka w Szwajcarii ze swoją mołdawską matką i ciotką. Dziewczyna dopiero co urodziła chłopca. Jej matka słyszała jednak o pudełku, w którym można pozbyć się niechcianego dziecka…

4. ?I LOVE LUCI?
Reż. Colin Kennedy / Szkocja / 11′
Komedia o brakujących zębach, nieodwzajemnionej miłości i psie, w którego łapach jest los pewnej nie przeznaczonej sobie pary.

5. ?THE LEGEND OF BEAVER DAM?
Reż. Jerome Sable, Eli Batalion / Kanada / 12′
Ogniskowa piosenka budzi złe monstrum i teraz tylko frajerowaty Danny Zigwitz może ocalić towarzyszy z biwaku od krwawej masakry. Głowy potoczą się w rytm rock’n’rolla!

6. ?SEXTING?
Reż. Neil LaBute / USA / 8′
Zirytowana swoim związkiem z żonatym mężczyzną, młoda kobieta postanawia umówić się na kawę z… jego małżonką.

7. ?THE FOREST?
Reż. Kárpáti György Mór / Węgry / 12′
W lesie popełniono morderstwo. W sprawę zostaje zaplątany młody mężczyzna i to doświadczenie ma na niego niebezpieczny wpływ…

8. ?A DOCTOR’S JOB?
Reż. Julio Ramos / Peru / 10′
Doktor Ramon Moran dorabia jako taksówkarz, żeby wspierać finansowo umysłowo chorą matkę. Podczas jednego z objazdów Ramon zostaje wplątany w przestępstwo. To będzie test dla jego dumy i etyki pracy.

9. ?DAVID & GOLIATH?
Reż. George Zaverdas / USA / 12′
Prawdziwa historia człowieka, psa i Holocaustu.

10. ?MARTYR FRIDAY?
Reż. Abu Bakr Shawky / Egipt / 10′
Spojrzenie od wewnątrz na okoliczności powstania w Kairze w 2011 roku.

Bilety:
Normalny 17 zł, a ulgowy 13 zł.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...