Fair-play

W poniedziałek, 20 czerwca 2011 o godz. 12.00 w sali nr 263 Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na ul. Królowej Jadwigi 27/39, odbędzie się wykład otwarty Prof. Roberta Scotta Kretchmara z Penn State University, wybitnego specjalisty z dziedzinie filozofii sportu, pt. „Skąd wywodzą się igrzyska i idea fair-play? Logiczne i ewolucjonistyczne objaśnienie”.


Robert Scott Kretchmar

Prof. Robert Scott Kretchmar (USA) jest profesorem nauk o sporcie przy The Pennsylvania State University. Jest również założycielem i członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Filozofii Sportu. W latach 1998-2002 był redaktorem naczelnym ?Journal of the Philosophy of Sport?. Prof. Robert Scott jest autorem licznych artykułów naukowych na temat etyki, natury sportu czy roli ludzkiego rozumu w aktywności fizycznej.
W 1997r. został uhonorowany nagrodą the Distinguished Scholar Award, NAPEHE za wybitne osiągnięcia naukowe. Z kolei w roku 2010 otrzymał nagrodę rektora The Pennsylvania State University za osiągnięcia akademickie. Profesor był kierownikiem Katedry Kinezjologii w The Pennsylvania State University i przewodniczył Uniwersyteckim Wydziałem Senatu.
Obecnie jest wydawcą międzyuczelnianego magazynu ?Journal of Intercollegiate Sport? i prezesem zarządu NCAA Scholarly Colloquium.

Wykład zorganizowały: AWF w Poznaniu oraz władze Miasta Poznań.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...