Elita i Tadeusz Drozda w Muzycznym

Wszyscy oni wystąpią w poniedziałek, 31 stycznia 2011, o godz. 19.00 w poznańskim Teatrze Muzycznym. Elita jest kabaretem autorów – twórcami wszystkich utworów wykonywanych przez zespół są i byli jego członkowie. Specjalnością kabaretu są piosenki, np. znana i lubiana ?Do serca przytul psa?.


Kabaret Elita ? krótka historia:

Elita powstała w marcu 1969 roku. Wywodzi się z tzw. Ruchu Studenckiego, który w tamtych latach był niezwykle prężny i twórczy. Elita zaczęła działać przy Politechnice Wrocławskiej, gdyż jej trzon stanowiło wówczas trzech studentów tej uczelni: Jan Kaczmarek, Tadeusz Drozda i Jerzy Skoczylas. Za piosenkę Kurna Chata kabaret otrzymał główna nagrodę na Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 1971. Od 1973 roku rozpoczęła się współpraca E Elity z Redakcją Rozrywki Programu III Polskiego Radia. Jednocześnie członkowie kabaretu rozpoczęli pracę etatową w słynnej redakcji Studio 202 we Wrocławiu, kierowanej przez mistrza Andrzeja Waligórskiego.

Elita to ponad 5 tysięcy koncertów w Polsce i różnych krajach świata, ponad 200 programów telewizyjnych, kilka tysięcy audycji radiowych, kilkanaście płyt analogowych, CD i DVD. Udział w dwóch serialach telewizyjnych: ?Hej, szable w dłoń!? dla TVN, oraz ?Chłop i Baba? dla Programu 2 TVP – główna nagroda na Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu w 2001 roku.

Występy kabaretu Elita w Polsce i na świecie były i są gwarancja rozrywki i humoru na najwyższym poziomie. Od początku swej aktywności artystycznej Elita była kabaretem literackim, gdzie słowo i tekst stanowiły główna siłę przekazu i kontaktu z publicznością. W dzisiejszych czasach jest to już rzadkość. Elita to synonim najwyższego poziomu artystycznego, to humor, który bawi i rozśmiesza kolejne pokolenia, humor który nobilituje widza.

Członkowie Elity:

Jerzy Skoczylas, Leszek Niedzielski i Stanisław Szelc a także Tadeusz Drozda oraz Ci, których już nie ma… Andrzej Waligórski, Włodzimierz Plaskota i Jan Kaczmarek, obchodzą swój jubileusz 40-lecia… niewątpliwie zasługujący na szczególną uwagę.

Bilety:

Kosztują od 70 do 90 zł.
Tel. do kasy teatru: 61 852 29 27.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...