Dziki na targach

W poniedziałek, 18 kwietnia 2011, o godz. 20.30 w Pawilonie Iglica MTP, zaprezentowany zostanie zabawny monodram o życiu małżeńskim z punktu widzenia kobiety w brawurowym wykonaniu Justyny Sieńczyłło, pt: ?Mój Dzikus?. Współautorem scenariusza i reżyserem jest Emilian Kamiński, czyli, prywatnie przynajmniej, mąż Justyny Sieńczyłło.

„Mój Dzikus” to zabawny, a czasami wzruszający, monolog współczesnej kobiety, wzbogacony dowcipnymi piosenkami. Spektakl w wykonaniu Justyny Sieńczyłło zrealizowano w nietypowej dla polskiej sceny teatralnej konwencji, one-woman-show, bazującej na żywym kontakcie z publicznością.

Sztuka jest komediowym monodramem, opisującym sprawy codzienne przedstawione z punktu widzenia kobiety. Bohaterka lekko i zabawnie opowiada o nawykach, upodobaniach i słabościach swojego mężczyzny oraz o perypetiach i nieporozumieniach wynikających z odwiecznej „walki płci”. Półtoragodzinne przedstawienie ubarwiono piosenkami napisanymi przez Jana Jakuba Należytego, a całość pozwala spojrzeć z dystansu i z komediowej strony na małżeńską codzienność.

Bilety ? 80 zł – do nabycia w CIM, salonach Empik i na ebilet.pl.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...