Dzieciaki na Piętrze


Dzieciaki na Piętrze stały się ulubionym punktem programu poznańskiej Sceny na Piętrze. Przedstawienia i warsztaty pokochały nie tylko dzieci, ale również ich rodzice. Do tej pory z naszej oferty skorzystało ponad 12 000 osób.

Nowy sezon Dzieciaków na Piętrze rusza pełną parą. Wybraliśmy najbardziej nietuzinkowe spektakle z całej Polski. W programie znajdą się klasyczne tytuły, bazujące na znanych postaciach. Obok księżniczki na ziarnku grochu, zobaczymy Baltazara Gąbkę, Reksia czy króla Maciusia. Wszystko podane w pięknej, czasem zaskakującej formie teatralnej.

Podczas warsztatów poruszymy nowe zagadnienia, jak zawsze stawiając na naukę przez zabawę. Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w cyrku, w laboratorium, w ogrodzie czy w kuchni.

WARSZTATY, Galeria Oko/Ucho, g. 15.00, bilety 10 zł
SPEKTAKLE, Scena na Piętrze, g. 16.00, bilety 10 z
9.02.2019
g. 16:00 „Księżniczka na ziarnku grochu”
Fabryka Kultury
Nowatorska adaptacja bajki Jana Brzechwy, pełna koloru, wzruszenia i dobrej zabawy!
Poza olbrzymią dawką humoru, opowieść uczy młodego widza wiary we własne możliwości.
Rodzina królewska tańcząca hip- hop, wspólne śpiewy, „taniec tortów” to tylko kilka z niespodzianek, które dla Was przygotowaliśmy.

g. 15:00 warsztaty cyrkowe
Cyrkowo.pl
Uczestnicy poznają tajniki nowego cyrku, zobaczą na czym polega żonglerka, kręcenie talerzami. Poznają różne sztuczki i triki.

23.02.2019
g. 16:00 „Co w szafie piszczy”
Teatr Fuzja
Każda szafa skrywa w sobie wiele magicznych tajemnic, ukrytych skarbów i sekretów czekających na odkrycie. Do odkrycia, co w jednej z takich szaf piszczy zaprasza arcyciekawskie rodzeństwo Zośki i Jasia. Spektakl zaskakuje różnorodnością form. Obok aktorów do życia budzą się lalki, ożywają przedmioty, maszerują skarpety. To feeria ruchu, barw, muzyki i słów.

Występują: Agnieszka Mikulska, Tomasz Rozmianiec, muzyka: Jakub Woźniak

g. 15:00 warsztaty muzyczne „Muzyczny dom”
Jakub Woźniak/Zajafka/Teatr Fuzja
Wspólnie z dziećmi poszukamy dźwięków w przedmiotach codziennego użytku, a także przekonamy się czy możliwe jest muzykowanie na „byle czym”.

x

Zobasz także

WIELE KULTUR, JEDEN ŚWIAT

W dniach 29.06-22.09.2019 odbędzie się cykl imprez Wiele Kultur, Jeden Świat. Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Górczyn, Rataje, Świerczewo, ...