Drzewa w galerii

Od 8 do 26 listopada 2011 poznańska Galeria Nowa, która mieści się przy ul. Mielżyńskiego 20 (tel. 61 855 34 95), będzie miejscem wystawy pt.: ?Communal Trees/Drzewa Państwowe?. Jest to wystawa zbiorowa artystów zajmujących się na co dzień przede wszystkim medium fotografii oraz sztuką tzw. nowych mediów. Wernisaż zaplanowano na poniedziałek, 7 listopada 2011, na godz.19.00. Wstęp wolny.

Prezentowane na wystawie prace w sposób nieoczywisty odnoszą się do obecności dzikiej roślinności miejskiej i róznorodnych manifestacji natury i tego co naturalne w mieście. Tytuł wystawy ?Communal Trees/ Drzewa Państwowe? odnosi się do drzew, czy szerzej- roślinności istniejącej w obrębie miasta- obecnej na skwerach, w parkach oraz bliskich centrum obszarach leśnych, w tym w tzw. Lasach Państwowych. Rzeczony tytuł stawiać ma pytanie o funkcję, specyfikę tej roślinności, a zarazem o faktycznego właściciela wymienionych obszarów.

Wystawa ma zachęcać odbiorców do refleksji nie tylko nad dość oczywistym procesem wrastania tkanki miejskiej w przyrodę, ale też nieustanną obecnością przyrody w postindustrialnych metropoliach. Poza planowo umieszczoną w obrębie miasta przyrodą odgórnie reglamentowaną i kontrolowaną, bierze ona pod uwagę także tę wymykającą się wszelkim ustaleniom, zwalczaną i odradzającą się w najmniej oczekiwanych miejscach.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...