Drugi odcinek Marleny Dietrich

W piątek, 16 grudnia, o godz. 17.30 i w sobotę, 18 grudnia 2011, o godz. 18.30 w sali 82 Biblioteki Uniwersyteckiej na ul. Ratajczaka 38/40 w Poznaniu wyświetlona zostanie II część filmu Kamila Basińskiego ?Marlene Dietrich in Memoriał?. Jest to film przygotowany we współpracy z Jeleniogórskim Centrum Kultury z okazji 110. rocznicy urodzin jednej z najsłynniejszych niemieckich artystek. Wstęp wolny.

Pokaz odbywa się w ramach Roku Marleny Dietrich w Bibliotece. W jego drugiej części poznamy Marlenę jako syrenę srebrnego ekranu i gwiazdę estrady. Film przypomina największe role a także szlagiery divy. Niezwykle istotną częścią filmu jest antywojenna postawa znanej wówczas na całym świecie Marleny Dietrich ? była ona zadeklarowaną pacyfistką, która zapłaciła dużą cenę za swe poglądy: nienawiść i odrzucenie ze strony rodaków.
Nonkonformistyczną postawę gwiazdy opisał szczegółowo Jej wnuk, John David Riva, w książce „A woman at war. Marlene Dietrich Remembered.”

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...