Dodatkowy nabór do Pracowni Lokomotywa BLUES

W czwartek, 4 listopada 2010 o godz. 16.00 w sali 349 (III piętro zamku) odbędzie się dodatkowy nabór do dziecięcej pracowni zajęć muzycznych z poezji śpiewanej i piosenki literackiej.

Zajęcia będą obejmowały kulturę słowa, artykulację (czyli tzw. dykcję), pracę nad prawidłowym oddechem, emisję głosu, interpretację, realizowanie projektów wokalnych.

Dlaczego warto?
?Muzyka towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat i zawsze zajmowała w jego życiu miejsce szczególne. Muzyka ma wyjątkową zdolność wzbudzania emocji, zaspokaja potrzebę ekspresji emocji i zabawy, pobudza potrzeby estetyczne i poznawcze. Dociera do głębi naszej duszy, do podświadomości, działa na procesy fizjologiczne, na funkcje wegetatywne i motoryczne. Od dawna doceniano właściwości muzyki. Już pitagorejczycy twierdzili, że muzyka leczy duszę i namiętności, prowadzi do przybrania wobec życia postawy pełnej umiaru i harmonii.?
M. Olechnowicz ?Wyzwalanie aktywności dzieci?

?Naturalny rytm bicia serca wynosi około siedemdziesięciu uderzeń na minutę – odpowiada to rytmom bluesa i reggae?
Jacek Kielin ?Rozwój daje radość?

?Wszystkie przymioty muzyki potwierdzają, że jest ona bardzo atrakcyjną metodą ?uczłowieczania? ludzi. W trakcie zajęć tak dzieci jak i dorośli mają, możność przeżycia radości i uwolnienia się od paraliżującego lęku, czasami bardzo destrukcyjnie wpływającego na ich zachowania.?
dr E. Maria Minczakiewicz ?Jak pomóc w rozwoju dziecka?

Instruktorzy:

Joanna Pilarska – tel. 785-960-886
Piotr Dehr – tel. 604-627-403

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...