Dizajnerski Bookarest

Jutro, w czwartek 26 maja 2011, o godz. 17:00 w Księgarnii Bookarest w Starym Browarze (Atrium, poziom 0) na ul. Półwiejska 42 (tel. 42 680 44 55), odbędzie się spotkanie wokół książki Przemka Dębowskiego i Jacka Mrowczyka pt. ?Widzieć/Wiedzieć. Wybór najważniejszych tekstów o dizajnie”, która jest zbiorem blisko czterdziestu tekstów na temat dizajnu ostatnich stu lat.

Książka ?Widzieć/Wiedzieć. Wybór najważniejszych tekstów o dizajnie” jest zwięzłym przegląd teorii i historii dizajnu, niezbędnikiem każdego projektanta i niewyczerpanym wręcz źródłem inspiracji. To nie jest kolejna książka z obrazkami. To eseje, apele i polemiki najważniejszych teoretyków i praktyków projektowania graficznego. Jedyne, co może zirytować bardziej niż zapomnienie lub zignorowanie cię przez następne pokolenia, to przyglądanie się, jak powtarzają twoje głupie błędy – pisze Jeffery Keedy. Po raz pierwszy polscy czytelnicy mają okazję prześledzić gorące dyskusje towarzyszące kształtowaniu się nowoczesnego dizajnu.

W spotkaniu wezmą udział:

Przemek Dębowski Chociaż studiowałem polonistykę (w Gdańsku) i edytorstwo (w Krakowie) i przez dokładnie dwa lata pracowałem w dziale prozy zagranicznej Znaku, to jednak ostatecznie zdecydowałem, że wolę książki projektować, niż redagować. Przez ostatnie kilka lat wymyśliłem i przygotowałem do druku okładki oraz wnętrza blisko setki tytułów największych polskich wydawnictw. Jestem chyba swoim najbardziej wymagającym klientem...- Przemek jest jednym z założycieli wydawnictwa Karakter.

Viktoriya Grabowska (Gadomska)
– Jest asystentką w Pracowni Projektowania Znaku i Typografii na poznańskim UA. Zajmuje się projektowaniem graficznym, projektowaniem krojów pism, szeroko pojętym rysunkiem oraz działaniami przestrzennymi. Jest też współorganizatorką Polsko-Ukraińskich Plenerów Młodych Artystów. Jej prace wielokrotnie zwyciężały w konkursach, a krój pisma został opublikowany w albumie „PGR. Projektowanie graficzne w Polsce.”

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...