Dizajnerki w Babskiej Muzie

W niedzielę, 20 lutego 2011 o godz. 18.30 w kinie Muza miejsce mieć będzie nietypowa projekcja pierwszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego wyprodukowanego przez telewizję Domo. Obraz Jacka Dużyńskiego ?Dizajnerki? został zainspirowany pomysłem, na którym Gian Luca Amadei oparł książkę „Discovering Women in Polish Design: Interviews & Conversations”.

Dokument ?Dizajnerki? nakreśla aktualną sytuację polskiego designu. Powodem jego powstania jest wyjątkowa w porównaniu z resztą świata ilość kobiet zajmujących się zawodowo projektowaniem i wzornictwem. Nie jest to jednak feministyczny manifest, a raczej refleksja nad tym fenomenem i pytanie o szczególną rolę pań w polskim designie.

O swoich twórczych wizjach, sposobie pracy i jej efektach opowiadają m.in. Magda Lubińska ze studia Moho, Kasia Okińczyc z Okinczycdesign, Renata Kalarus ze studia Metafora, Agata Kulik-Pomorska z Malafor, Anna Wojczyńska z Vis a Vis, profesor Teresa Kruszewska, Agnieszka Jacobson-Cielecka, Ewa Gołębiowska, Czesława Frejlich, Bogna Świątkowska i Zuzanna Skalska.

Film składa się z 20 epizodów, z których każdy stanowi zamkniętą całość.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...