Design w ramach Arsenału

Kolejne spotkanie z cyklu: ?W ramach design? odbędzie się w Galerii Miejskiej Arsenał na Starym Rynku 6 (tel. 61 852 95 01 lub 02) we wtorek, 15 listopada 2011, o godz. 18.00. Jego główną bohaterką będzie dr Agata Nowotny, a tematem przewodnim hasło-pytanie: ?Partycypacja i dizajn – czym może być, a czym na pewno nie jest współ-projektowanie??. Wstęp wolny.

Modne ostatnio hasło partycypacji znajduje oddźwięk także w projektowaniu. Co ono dokładnie oznacza? Czy odbiorcy i użytkownicy zastąpią projektantów? Jaką rolę odgrywają w procesie współ-projektowania badania społeczne? O wzajemnych relacjach różnych aktorów biorących udział w procesie projektowym opowie socjolożka – Agata Nowotny.

Agata Nawotny – ukończyła studia doktoranckie w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się socjologią i antropologią designu, kultury materialnej, kulturą wizualną, badaniami kultury popularnej oraz nowych mediów. Specjalizuje się w jakościowych badaniach społecznych i marketingowych (fokusy, wywiady indywidualne, obserwacje, analizy semiotyczne, badania etnograficzne) oraz w szkoleniach i warsztatach kreatywnych (dla różnych grup odbiorców: projektantów, przedstawicieli NGO, lokalnych instytucji kultury). Pracuje jako badaczka społeczna w projektach badawczych i animacyjnych. Współpracuje z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ?ę“ przy projekcie ZOOM oraz z Pracownią Badań i Innowacji Społecznych ?Stocznia“. Współpracuje też ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej w pracach badawczych dotyczących obszaru polskiego projektowania graficznego. W poznańskiej School of Form będzie koordynować program nauczania i prace zespołu socjologicznego.

Koordynacja:
Magda Popławska – kontakt:
magdalena.poplawska@arsenal.art.pl.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...