Debata 3×11

W przeddzień Imienin Ulicy Święty Marcin (11.11.11), w czwartek 10 listopada 2011, o godz. 18.00 w Sali pod Zegarem Centrum Kultury Zamek przy ul. Św. Marcin 80/82 w Poznaniu, odbędzie się pierwsza z cyklu debat zatytułowanych: ?W Centrum o centrum ? Strefa Święty Marcin?. Ponieważ okolica ta nie wygląda pięknie, pomogą one zastanowić się co można zrobić samemu już teraz, żeby było lepiej. Wstęp wolny.

Objawy

Spadająca liczba mieszkańców, pustoszejące lokale handlowe, ulegająca stopniowej degradacji architektura, wszechobecne reklamy i korkujące się ulice sprawiają, że obszar ul. Święty Marcin przestał wypełniać swoje funkcje wobec miejskiego organizmu. Świadomość potrzeby przeciwdziałania tym zjawiskom wydaje się dziś być udziałem zarówno opinii publicznej, jak i władz.

Diagnoza

W pierwszej sesji terapeutycznej, pozwalającej na opracowanie jakiegoś planu ratunkowego, udział wezmą:

  • dr. Andrzeja Krycha z Biura Inżynierii Transportu, specjalisty w dziedzinie komunikacji,
  • Lecha Merglera, ze stowarzyszenia ?My-Poznaniacy?,
  • dr. hab. Piotra Marciniaka z Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, badacza poznańskiej architektury
  • socjologa – prof. Krzysztofa Podemskiego z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, zapraszamy w przeddzień tegorocznych.

Organizatorzy liczą na bardzo liczny udział w dyskusji mieszkańców ulicy, Władz Miasta Poznania oraz wszystkich poznaniaków. Jej moderator: Janusz Pazder.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...