Dancing Poznań 2012 18-25 sierpnia

15 maja o godz. 12 rusza system zapisów na, odbywające się w ramach Dancing Poznań 2012, Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego, które Polski Teatr Tańca organizuje już po raz dziewiętnasty.

Blisko dwie dekady doświadczeń owocują nie tylko perfekcyjnie przygotowanymi stałymi punktami programu, ale także szczególnym wyczuleniem na potrzeby uczestników, zmieniającymi się profilami technicznymi i stylistycznymi, wreszcie gwarancją spotkania z najlepszymi pedagogami tańca z całego świata.

W tegorocznym programie Warsztatów pojawią się nowości w postaci m. in. Fusion Jazz, Contemporary Jazz, Hip Hop L.A. Style, Latino Dances, Swing Jazzu czy Repertuaru Forsytha, jak również cieszące się od lat niesłabnąca popularnością:Broadway Jazz, Flamenco, Contemporary Release, Modern Jazz, Barre au Sol, różne odmiany Hip Hopu, Salsy, Samby i Afro. Łącznie organizatorzy przygotowali ofertę, na którą składa się możliwość wyboru spośród 49 technik.

Przedsięwzięcie organizowane przez Polski Teatr Tańca ma specyficzną, logistykę, którą uwzględnia liczne, także poza taneczne aspekty uczestniczenia w Warsztatach. Na użytek naszych gości powstał słownik terminów z zakresu tańca współczesnego, na stronach www.ptt-poznan.pl można również zapoznać się z biogramami pedagogów.

Akredytowani uczestnicy Warsztatów mogą liczyć na nocleg w pokojach o różnym standardzie i cenie (w domach akademickich), opiekę medyczną i rehabilitacyjną, otrzymują także specjalny informator zwany „Tanecznikiem”, który zawiera plan zajęć, ważne komunikaty, mapkę poszczególnych obiektów, w których odbywają się zajęcia, wiadomości turystyczne, gastronomiczne, komunikacyjne etc.

W Studio Polskiego Teatru Tańca podczas Warsztatów działa też „sklepik” z ubraniami do ćwiczeń, butami do tańca (np. flamenco), akcesoriami i literaturą. Poza typowymi zajęciami warsztatowymi na uczestników czekają wystawy fotografii, cykliczne spotkania ?Rozmowy o tańcu? oraz spektakle IX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca pt. ?Pamięć?.

W ramach Festiwalu na dwóch scenach zagrają artyści z całego świata, reprezentujący nowy sposób myślenia o tańcu teatralnym. W tym roku uczestnicy Warsztatów będą mięli okazję zobaczyć teatry tańca z Izraela, Korei Pd., Francji i Czech a także grupy z Polski, w tym gospodarzy Festiwalu – Polski Teatr Tańca.

W Warsztatach może wziąć udział niemal każdy. Nie ma ograniczeń dotyczących wieku, ani stopnia przygotowania ruchowego. Zajęcia odbywają się na trzech poziomach zaawansowania. Uczestnicy samodzielnie dokonują wyborów dotyczących techniki, pedagoga, grupy i godzin zajęć. Zapisy odbywają się wyłącznie drogą internetową i trwają do momentu wyczerpania limitu miejsc.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...