CZAS APOKALIPSY znowu nadciąga

W ramach ?Lata na Dziedzińcu Sztuki w Starym Browarze? na ul. Półwiejskiej 42 w Poznaniu (tel. 61 859 60 22) 24 sierpnia 2011, o godz. 22.00 wyświetlony zostanie film wręcz kultowy, bo pochodzący z roku 1979, w reżyserii Francisa Forda Coppoli i pt. “Czas Apokalipsy?. Wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Tegoroczna, ósma już edycja Lata na Dziedzińcu Sztuki w Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar rozpoczęła się8 czerwca. W każdą letnią środę na Dziedzińcu odbywały się i wciąż jeszcze odbywają plenerowe projekcje klasyki światowego kina. Każdy z seansów poprzedzany jest prelekcją filmoznawcy Leszka Czujewicza, znanego już widowni poprzednich edycji Lata.

Tym razem kluczem do wyboru filmów jest ścieżka dźwiękowa, tworzona przez największych kompozytorów na świecie i zapewniająca poszczególnym tytułom stałe miejsce w historii kinematografii.

Historia:
Bohaterem opowieści jest kapitan Benjamin Willard, który otrzymuje zadanie zlikwidowania pułkownika Waltera E. Kurtza, który w głębokiej puszczy wietnamskiej toczy prywatną wojnę, i który stworzył własne państwo. “Czas Apokalipsy? to klasyk i pozycja obowiązkowa dla niemal każdego dużego chłopca, w Polsce po raz pierwszy wyświetlany w czasie stanu wojennego, co wzbogaciło go o dodatkowy wymiar.

Informacje:

Produkcja: USA
Gatunek: dramat wojenny
Reżyseria: Francis Ford Coppola
Scenariusz: Francis Ford Coppola, John Milius
Muyka: Richard Wagner
Czas trwania: 197 min

Obsada:
Marlon Brando – Pułkownik Walter E. Kurtz
Martin Sheen – Kapitan Benjamin L. Willard
Robert Duvall – Pułkownik Kilgore
Dennis Hopper – Fotoreporter
Harrison Ford – Lucas

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...