Czardasz kontra walc

Poznańska orkiestra Sinfonietta Polonia podczas XII edycji „Wiedeńskich Koncertów Noworocznych” w styczniu 2019 powita nowy rok koncertami pt. „Czardasz kontra walc”.
Organizatorzy zaprosili do współpracy najlepszy cygański zespół z Budapesztu „Lajos Sárközi jr. and his Orchestra”.

Lider zespołu – Lajos junior jest znakomitym wirtuozem skrzypiec. Studiował w Akademii Muzycznej im. Ferenca Liszta w Budapeszcie, z sukcesami wykonuje również muzykę jazzową i cygańską. Członkowie zespołu, którzy wezmą udział w koncertach noworocznych, to także świetni muzycy: Lajos Sárközi senior – skrzypek, altowiolista Norbert Oláh, kontrabasista Rudolf Sárközi oraz pierwszorzędny cymbalista Gyula Csík – także solista Gypsy Philharmonic Orchestra.

Znakomitą solistką jest również śpiewaczka Renata Drozd, dysponująca wspaniałym sopranem lirico-spinto, która najtrudniejsze arie z operetek Kálmána i Lehára wykonuje z lekkością, wdziękiem i wirtuozerią. Renata Drozd wykona m. in. czardasze z Hrabiny Maricy i Księżniczki czardasza I. Kálmána, a także z operetki F. Lehára Cygańska miłość.

W koncercie „Czardasz kontra walc” królować będą ogniste czardasze, ale także przeboje cygańskie i żydowskie, tradycyjnie nie zabraknie walców wiedeńskich.

Z orkiestrą Sinfonietta Polonia wystąpią soliści:

Renata Drozd – sopran,

Lajos Sárközi jr. and his Orchestra,

Cheung Chau – wiolonczela.

Dyryguje maestro Cheung Chau.

Bilety na koncert w Poznaniu są w sprzedaży w CIM, online na KupBilecik.pl oraz w Fundacji Muzycznej APOLLO, tel. 609 969 666 i office@FundacjaMuzycznaAPOLLO.pl
KONCERT
Niedziela 6 stycznia 2019 g. 18.00
Aula UAM
ul. Wieniawskiego 1
Poznań

x

Zobasz także

Tre Voci w Nekielce

Tenorzy, artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami ...