Chick Corea i Gary Burton

We wtorek, 29 marca 2011, o godz. 19.00 w AULI UAM, wystąpi duet Chick Corea i Gary Burton
Chick Corea
od lat sześćdziesiątych uważany jest za jedną z najważniejszych postaci jazzowej sceny. To artysta poszukujący, członek wielu niezwykle istotnych projektów muzycznych. Jest uważany, obok Herbiego Hancocka oraz Keitha Jarretta, za najlepszego jazzowego pianistę XX wieku, a także za artystę który jako jeden z pierwszych wykorzystał potencjał instrumentów elektronicznych stając się wielkim pionierem fusion. W znacznym stopniu wpłynął także na kształtowanie się takich gatunków jak post-bop, jazz latynoski, free jazz czy jazz awangardowy. Współpracował z wieloma legendami, m.in. z Milesem Davisem, Alem Di Meolą czy Stanem Getzem. Albumy „Now He Sings Now He Sobs”, „Return To Forever” i „My Spanish Heart” zapewniły mu miejsce we wszystkich encyklopediach jazzu.

Gary Burton to wybitny wibrafonista, który oprócz współpracy z Chickiem Corea ma na koncie nagrania z takimi postaciami jak Pat Metheny czy Keith Jarrett.

Duet Chick Corea i Gary Burton ma na koncie 6 płyt. Pierwsza z nich ?Crystal Silence? powstała w roku 1972. Najnowsze wydawnictwo duetu ?The New Crystal Silence? ukazało się w roku 2008 i zebrało prestiżowe nagrody muzyczne, w tym nagrodę Grammy.

Bilety:
Drogie, bo w cenie: 150, 130, 110 i 90 zł, dostępne w ticketpro, ticketonline, eventim, Gazeta Cafe, CIM, Rock Long Luck i Fripp Shop.

x

Zobasz także

ICH CZWORO Gabrieli Zapolskiej

26 maja w Teatrze Wielkim podwójna dawka spektaklu „Ich czworo” w reżyserii Jerzego Stuhra. Na ...