Biblioteka Raczyńskich Pod Lipami

Kolejna ?Bajeczna Niedziela u Raczyńskich?, podczas której aktor Zbigniew Waleryś czytać będzie opowiadania dla dzieci, odbędzie się 22 stycznia 2012, o godz. 12.30 w, I TUTAJ UWAGA, Osiedlowym Dom Kultury ?Pod lipami? na os. Pod Lipami 108a w Poznaniu. Wstęp wolny za bezpłatnymi zaproszeniami (do odbioru w Bibliotece Raczyńskich, CIM-ie i ODK „Pod Lipami”).

Zbigniew Waleryś będzie czytał fragmenty opowiadań Anny Sójki ?Bazgroły ze szkoły?.

ANNA SóJKA

Zadebiutowała w 1990 roku zbiorem limeryków dla dzieci. Pisze opowiadania, wiersze i teksty piosenek dla dzieci. Jej utwory publikowane są w antologiach, podręcznikach i czasopismach dziecięcych. Książka ?Czytam od A do Z? została wpisana na Złotą Listę Fundacji ABCXXI ? Cała Polska czyta dzieciom. Autorka w mądry, a zarazem łagodny i pełen humoru sposób pomaga małym czytelnikom zrozumieć skomplikowany świat emocji i z dużym wyczuciem ?promuje? pozytywne wartości. Napisała m.in. ?Szkoła czarownic?, ?Bajki z kraju Mikołajów?, ?Źrebaczek?, ?Króliczek?, ?Pora do przedszkola?. ?12 przygód przedszkolaka?.

?BAZGROŁY ZE SZKOŁY?

23 opowiadania, w zabawny sposób opisujące sytuacje szkolne. Marcin, Krzysiek, Julka i inni bohaterowie, z którymi czytelnicy w wieku 6-9 lat łatwo się zaprzyjaźnią. Oto przygody, które uczą, jak być dobrym kolegą, jak pomagać słabszym, jak postępować sprawiedliwie i uczciwie, jak się zachować w niespodziewanych sytuacjach.

Od Autorki: Zapraszam do szkoły! Do szkoły Marcina, który postanowił zostać Bardzo Znanym Pisarzem i dlatego zaczął opisywać to, co się dzieje w klasie. A dzieje się: pasowanie na rycerzy, turniej boiskowy, atak dziwnych wampirów, ratowanie jeża, poszukiwanie słonia, spotkanie ze Znaną Poetką, śledztwo w sprawie pewnej fotografii i… jeszcze wiele, wiele się dzieje.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...