Benefis Wojtka Kordy

Wypełniona po brzegi sala fanów muzyki Wojciecha Kordy.Cudowny koncert,powrót do wspomnień.Gratulacje dla Jubilata napłynęły z Polski i całego świata.Zabrakło jedynie tych jednych,najważniejszych od prezydenta Poznania i władz miasta,które Wojciech Korda rozsławiał przez 50 lat swojej działalności artystycznej.SMUTNE!!!Honor uratował Krzysztof Wodniczak szef Miejskiej Rady Seniorów przekazując Dyplom Gratulacyjny dla Wojciecha Kordy w imieniu liczącej 120 tysięcy osób grupki seniorów.

Nie znoszę koncertów dłuższych niż 2-godzinnych,są i tak za długie…Wszystkie maratony ( może poza sportowymi) są męczące.Uważam,że lepszy jest niedosyt niż przesyt.Kiedy poinformowano,ze będzie to koncert trzy godzinny z przerwą wbiłem się w tłum i grzecznie wszedłem na salę.Zapragnąłem z innymi bywalcami koncertów powspominać lata 60 i 70-e.Do przerwy było niezle,za mało było śpiewającego jubilata,a przecież wszyscy przyszli posłuchać właśnie jego,chociaż miło było wysłuchać śpiewającego tenora Opery Wrocławskiej Jarosława Królikowskiego przypominającego repertuar Czesława Niemena Wydrzyckiego z okresu występów w Niebiesko Czarnych.Ciepłe wrażenie wywołała też 12 letnia Julka Hermańska ze Swarzędza. Dobry nauczyciel dostrzegł jej talent,a ktoś dal szansę na występ – oby go nie zaprzepaściła i za lat kilka wspominała na deskach wielkiej sceny,że to ona własnie miała zaszczyt rozpocząć benefis legendy polskiego rock and rolla Wojciecha Kordy.

Po przerwie dopiero rozpoczął się show.Zespół wokalno – instrumentalny Żuki ,Darek Kozakiewicz ii Wojciech Korda wypełnili tzw.drugiego seta.Jubilat szalał na scenie zupełnie tak jak co najmniej 30 lat temu.Zachwycona publiczność nie dała okazji,aby wypuścić go ze sceny.Warto było zostać na 2-giej części,chociaż bolały mnie mnie plecy,gdzie kończą swoją szlachetna nazwę,to jednak warto było i żyjemy nadzieja,że usłyszymy go jeszcze w tak doskonalej formie wokalnej jeszcze nie raz! Przystawił mocny stempel w historię muzyki rozrywkową. Koncert trwał 4 godziny.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...