Balet z udziałem niepełnosprawnych

Jesienią ubiegłego roku Polski Teatr Tańca wziął udział w projekcie edukacyjnym „5 zmysłów. eMOTION?, włączającym osoby niepełnosprawne w wybrane aspekty życia kulturalnego, które często bywają dla nich niedostępne. Zwieńczeniem akcji była prezentacja spektaklu pt. „DESERT” w choreografii Pauliny Wycichowskiej, wykonywanego przez tancerzy PTT oraz uczestników programu.
Przedstawienie z udziałem osób niepełnosprawnych zostanie powtórnie zaprezentowane na scenie Wejherowskiego Centrum Kultury (29.05.14 r., godz. 19.00) oraz w Auli Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie (12.06.14 r., godz. 19.00).
Spektakl ?Desert? inspirowany jest ?Małym Księciem” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Jest on próbą spojrzenia na tę poetycką opowieść z perspektywy osoby dorosłej. Wyobrażenie książkowych postaci i ich wzajemnych relacji staje się bardziej złożone i niejednoznaczne. Poszczególne wątki spotkań łączy metaforyczne miejsce przestrzeni i umysłu – Pustynia, która stawia bohaterów i widza przed konfrontacją z Samotnością. Autorem muzyki do przedstawienia jest Szymon Brzóska. Wejściówki na przedstawienie ?Desert? w Lesznie można odbierać m.in. w punkcie Informacji Turystycznej w Lesznie i redakcji Radia Elka. Bilety na przedstawienie w Wejherowie można nabywać w kasie Wejherowskiego Centrum Kultury.
„Desert” choreografia: Paulina Wycichowska muzyka: Szymon Brzóska współpraca dramaturgiczna: Agata Siwiak scenografia: Piotr Tetlak kostiumy: Adriana Cygankiewicz video: Daniel Stryjecki asystent choreografa: Anna Gruszka reżyseria światła: Arkadiusz Kuczyński Daty prezentacji: 28.05.2014, godz. 19.00 Wejherowskie Centrum Kultury Jana III Sobieskiego 255, Wejherowo 12.06.2014 r, godz. 19.00 Aula Wyższej Szkoły Zawodowej Adama Mickiewicza 5, Leszno

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...