Artystyczna Patagonia

W środę, 8 lutego 2012, o godz. 19.00 w Kluboksięgarni ?Głośna?, która znajduje się na ul. Św. Marcin 30 w Poznaniu, odbędzie się pokaz argentyńskiego malarza i ilustratora Omara M. Soto, pt. ?Moja Patagonia?. Będą się w nim przeplatać niesamowite krajobrazy tego kraju z ciekawymi opowieściami o jego historii i artystach, którzy próbują uchwycić oba te aspekty na płótnie. Wstęp wolny.

Uczestników pokazu czeka malowana podróż po najbardziej pożądanej przez turystów krainie Ameryki Południowej – między Oceanem Atlantyckim i Spokojnym, tam, gdzie zlodowacone Andy i wulkaniczne wyżyny poprzecinane są głębokimi fiordami i jarami…

Omar Miguel Soto
– patagoński artysta, absolwent Liceum Sztuk Pięknych w Comodoro Rivadavia w Argentynie. Jego nauczycielami byli między innymi: Ines Toutevic, Loli Moron and Jose Luis Tuñon. Rysował od pierwszych lat swojego życia, malować zaczął mając lat 15. Głównym tematem jego prac są patagońskie krajobrazy, a szczególną pasją malowanie portretów ludzi. Omar Miguel Soto redagował także artykuły do lokalnych gazet, oraz zaprojektował okładki do dwóch książek patagońskich pisarzy. W 2011 roku stworzył 10-metrowy mural ?mateada”, czyli obraz o najważniejszych w Argentynie personach. Mural znajduje się w Predio Ferial, czyli największej w Argentynie Południowej zadaszonej powierzchni wystawienniczej.

Patronat: Sekcja Turystyki i Rekreacji SKNG UAM, PinkGlasses.pl, Hill Hostel.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...