Artystki polskie w Bookareszcie

We wtorek, 12 kwietnia 2011, o godz. 18.00 w księgarni Bookarest w poznańskim Starym Browarze na ul. Półwiejskiej 42 (tel. 61 624 13 10) odbędzie się promocja publikacji pt. „Artystki Polskie”, która ukazała się 18 marca 2011. na spotkaniu będzie obecna dr hab. Agata Jakubowska, która książkę zredagowała. Wstęp wolny.

Fundacja No Women No Art, jest patronem książki ?Artystki Polskie? i wraz z Fundacją Bookarest zaprasza na spotkanie związane z premierą tej publikacji pod redakcją dr hab. Agaty Jakubowskiej. W jego czasie będzie można z nią porozmawiać, a jest ona autorką wielu części książki. Spotkanie poprowadzi historyczka i krytyczka sztuki, redaktorka magazynu o sztuce „Arteon”, Sabina Czajkowska.

Podczas spotkania będzie można porozmawiać na temat koncepcji książki, bohaterek poszczególnych biogramów oraz ich doboru, zastanowić się nad zasadnością wyróżniania sztuki kobiet i ujmowania historii sztuki z ich perspektywy, które notabene wciąż budzi wątpliwości. Rozmawiać będzie też można o społecznej sytuacji kobiet na przestrzeni lat i jej wpływie na ich możliwości tworzenia. Ujawnione szczegółowo zostanie także kim są autorki poszczególnych esejów i biogramów składających się na tę publikację.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...