KOZIOŁKI 36. Ale Kino!

LAUREACI 36. MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMÓW MŁODEGO WIDZA ALE KINO!
/ THE WINNERS OF THE 36. INTERNATIONAL YOUNG AUDIENCE FILM FESTIVAL ALE KINO!

ZŁOTE KOZIOŁKI – film pełnometrażowy dla dzieci 

GOLDEN GOATS – Feature Film for Children

Jestem William / I Am William

Jonas Elmer

Dania / Denmark 2017

 

WYRÓŻNIENIE Jury Międzynarodowego dla pełnometrażowego filmu dla młodzieży

SPECIAL MENTION of the International Jury for feature film for young people

Supa Modo

Likarion Wainaina

Niemcy, Kenia / Germany, Kenya 2018

 

 

ZŁOTE KOZIOŁKI – film pełnometrażowy dla młodzieży

GOLDEN GOATS – Feature Film for Young People

Meduza / Jellyfish

James Gardner

Wielka Brytania / Great Britain 2018

 

 

ZŁOTE KOZIOŁKI – film krótkometrażowy dla dzieci

GOLDEN GOATS – Short Film for Children

Owoce chmur / The Fruits of Clouds

Kateřina Karhánková

Czechy / Czech Republic 2017

 

 

ZŁOTE KOZIOŁKI – film krótkometrażowy dla młodzieży

GOLDEN GOATS – Short Film for Young People

Pomiędzy dorosłymi / Among the Adults
Maj-Britt La Cour

Dania / Denmark  2017

 

WYRÓŻNIENIE Jury Międzynarodowego dla krótkometrażowego filmu dla młodzieży

SPECIAL MENTION of the International Jury for short film for young people

Fauve
Jeremy Comte

Kanada / Canada 2018

 

 

MARCINEK – film pełnometrażowy 

MARCINEK – Feature Film

Jestem William / I Am William

Jonas Elmer

Dania / Denmark 2017

 

WYRÓŻNIENIE Jury Dziecięcego dla pełnometrażowego filmu dla dzieci

SPECIAL MENTION of the Children’s Jury for feature film for children

Mamy Talent / Los Bando

Christian Lo

Norwegia / Norway 2018

 

 

MARCINEK – film krótkometrażowy

MARCINEK – Short Film

Dwa balony / Two Balloons

Mark C. Smith

USA 2017

 

 

MARCIN – film pełnometrażowy

MARCIN – Feature Film

Meduza / Jellyfish

James Gardner

Wielka Brytania / Great Britain  2018

 

 

MARCIN – film krótkometrażowy

MARCIN – Short Film

Drzewo mandarynkowe / The Mandarin Tree

Cengiz Akaygün

Niemcy, Turcja / Germany, Turkey 2017

 

 

NAGRODA NAUCZYCIELI

TEACHERS’ AWARD

Dzień czekolady / The Day of Chocolate

Jacek Piotr Bławut

Polska / Poland 2018

 

 

NAGRODA EUROPEJSKIEGO STOWARZYSZENIA FILMÓW DLA DZIECI (ECFA)

AWARD OF THE EUROPEAN CHILDREN’S FILM ASSOCIATION (ECFA)

Jestem William / I Am William

Jonas Elmer

Dania / Denmark 2017

 

 

NAGRODA SIECI KIN STUDYJNYCH I LOKALNYCH

ARTHOUSE CINEMAS NETWORK AWARD

Jestem William / I Am William

Jonas Elmer

Dania / Denmark 2017

 

WYRÓŻNIENIE Jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych

SPECIAL MENTION of the Arthouse and Local Cinemas Network Jury

Supa Modo

Likarion Wainaina

Niemcy, Kenia / Germany, Kenya 2018

 

WYRÓŻNIENIE Jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych

SPECIAL MENTION of the Arthouse and Local Cinemas Network Jury

Twigson odkrywca / Twigson the Explorer

Andreas J. Riiser

Norwegia / Norway 2018

 

 

NAGRODA STOWARZYSZENIA FILMOWCÓW POLSKICH

AWARD OF THE POLISH FILMMAKERS ASSOCIATION

Na zdrowie! / Bless you!

Paulina Ziółkowska

Polska / Poland 2018

 

 

NAGRODA STOWARZYSZENIA FILMOWCÓW POLSKICH

AWARD OF THE POLISH FILMMAKERS ASSOCIATION

Dilili w Paryżu / Dilili in Paris

Michel Ocelot

Francja, Niemcy, Belgia / France, Germany, Belgium 2018

 

 

ALE DEBIUT! NAGRODA PKO BANKU POLSKIEGO

ALE KINO! DEBUT – PKO BANK POLSKI AWARD

Łowcy czarownic / The Witch Hunters

Rasko Miljkovic

Serbia, Macedonia  2018

 

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

THE AUDIENCE AWARD

Co powiedzą ludzie / What Will People Say  (średnia 5,53/6 pkt)
Przygody w szkole publicznej / Adventures in Public School (5,47/6 pkt)

Meduza / Jellyfish (5,36/6 pkt)

 

PLATYNOWE KOZIOŁKI

THE PLATINUM GOATS

Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty

 

 

PIŁKARSKIE KOZIOŁKI 

THE FOOTBALL GOATS

Hej, Sokoły! / The Falcons

Bragi Thor Hinriksson

Islandia / Iceland 2018

 

 

WĘDRUJĄCE KOZIOŁECZKI – Grand Prix

LITTLE GOATS ON TOUR – Grand Prix

Wielka wyprawa Oskara / Oskar’s America

Torfinn Iversen

Norwegia / Norway 2017

 

 

WĘDRUJĄCE KOZIOŁECZKI – Wielka Nagroda Publiczności

LITTLE GOATS ON TOUR – The Grand Audience Choice Award

Kacper i Emma na Safari / Casper and Emma on Safari

Arne Lindtner Næss

Norwegia / Norway 2015

XXX

Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza 2018-12-02 ( niedziela ) – 2018-12-09 ( niedziela ) Jak piszą organizatorzy: „Fascynuje nas kino dla dzieci i młodzieży: Dobre kino: otwarte na różne sposoby widzenia świata i biegle władające wieloma filmowymi językami. Z radością pokazujemy premiery, z nostalgią przypominamy obrazy klasyczne i zapomniane. Nagradzamy filmy uznane i te, które dopiero wchodzą na ekrany. Zapraszamy nestorów kina i filmowych debiutantów, a przede wszystkim widzów.
Zostaną m.in wręczone nagrody :
– Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza” (2008)
– Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „międzynarodowe wydarzenie filmowe” (2012)
– Europejska Nagroda Obywatelska przyznawaną przez Parlament Europejski (2012)”
Między 2. a 9. grudnia spotkamy się w Multikinie 51, na Scenie Wspólnej oraz w Kinie Pałacowym i CK Zamek, by celebrować najlepsze filmy z całego świata! Czekamy na dużych i małych – chodźcie do nas!

Szczegóły: http://www.alekino.com/
Program: http://www.alekino.com/program/
Bilety: http://www.alekino.com/bilety/indywidualne/

x

Zobasz także

„Złota klatka”

6 grudnia br. dzięki wystawie „Złota klatka” przeniesiemy Państwa do świata malarstwa Ewa Jasek. Twórczość ...