185-lecie Biblioteki Raczyńskich

Biblioteka Raczyńskich obchodzi w 2014 roku 185-tą rocznicę powstania. Instytucja ufundowana przez Edwarda hr. Raczyńskiego została otwarta w dniu 5 maja 1829 roku. Główna uroczystość odbędzie się 5 maja br. o godz. 11.00 w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.W uroczystości wezmą udział władze Województwa Wielkopolskiego i Miasta Poznania, przedstawiciele środowiska kultury, a przede wszystkim pracownicy Biblioteki Raczyńskich. Chcemy, by dzień 5 maja był świętem dla ludzi kultury i bibliotekarzy. Część oficjalna imprezy to laudacje przedstawicieli w/w władz, uhonorowanie Przyjaciół Biblioteki dyplomami Amicus Bibliothecae Raczynscianae oraz odznaczenie zasłużonych pracowników. Akcentem artystycznym na zakończenie imprezy będzie koncert w wykonaniu Natalii Sikory. W Bibliotece Raczyńskich od 5 maja do 27 czerwca prezentowana będzie wystawa z okazji jubileuszu ?Historia i literatura z Biblioteką Raczyńskich w tle?, w ramach której zorganizujemy podzielony na cztery okresy ? zaborów, międzywojenny i wojenny, PRL oraz po 1989 r. ? cykl wykładów i działań artystycznych z udziałem wybitnych aktorów i koncertem zespołu Czerwony Tulipan. Przez cały miesiąc będą odbywały się w gmachu głównym i filiach Biblioteki spotkania literackie. Wszystkie przedsięwzięcia mają charakter otwarty i adresowane są do wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

185-lecie Biblioteki Raczyńskich

Biblioteka Raczyńskich obchodzi w 2014 roku 185-tą rocznicę powstania. Instytucja ufundowana przez Edwarda hr. Raczyńskiego została otwarta w dniu 5 maja 1829 roku. Główna uroczystość odbędzie się 5 maja br. o godz. 11.00 w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.
W uroczystości wezmą udział władze Województwa Wielkopolskiego i Miasta Poznania, przedstawiciele środowiska kultury, a przede wszystkim pracownicy Biblioteki Raczyńskich. Chcemy, by dzień 5 maja był świętem dla ludzi kultury i bibliotekarzy. Część oficjalna imprezy to laudacje przedstawicieli w/w władz, uhonorowanie Przyjaciół Biblioteki dyplomami Amicus Bibliothecae Raczynscianae oraz odznaczenie zasłużonych pracowników. Akcentem artystycznym na zakończenie imprezy będzie koncert w wykonaniu Natalii Sikory. W Bibliotece Raczyńskich od 5 maja do 27 czerwca prezentowana będzie wystawa z okazji jubileuszu ?Historia i literatura z Biblioteką Raczyńskich w tle?, w ramach której zorganizujemy podzielony na cztery okresy ? zaborów, międzywojenny i wojenny, PRL oraz po 1989 r. ? cykl wykładów i działań artystycznych z udziałem wybitnych aktorów i koncertem zespołu Czerwony Tulipan. Przez cały miesiąc będą odbywały się w gmachu głównym i filiach Biblioteki spotkania literackie. Wszystkie przedsięwzięcia mają charakter otwarty i adresowane są do wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

x

Zobasz także

15. MFF WATCH DOCS

Od 20 do 25 października we Wrocławiu odbywać się będzie się 6. American Film Festival. ...