100-lecie Palmiarni Poznańskiej

Palmiarnia Poznańska jest jednym z najstarszych w Europie ogrodów w którym kryją się unikalne zbiory roślinne pochodzące z terenów tropikalnych, śródziemnomorskich, sawann oraz pustyń Ameryki i Afryki. Wyjątkowy charakter i klimat obiektu od 100 lat tworzy 17 000 roślin należących do 1100 gatunków. W związku z Jubileuszem zorganizowano konkurs fotograficzny. Teraz trwa wystawa.

Palmiarnia Poznańska ściąga do Poznania miłośników przyrody przez cały rok. Pod szklanym dachem o powierzchni 4600 metrów kwadratowych w 10 pawilonach wystawienniczych wśród egzotycznych roślin można się natknąć na legwana zielonego, żółwie, papugi, a nawet pytony.

Wystawa
Jako że w środę, 23 listopada 2011 zakończyły się trwające w tym roku obchody 100-lecia istnienia Palmiarni Poznańskiej, a na konkurs przysłanych zostało ponad 300 zdjęć, postanowiono zorganizować specjalną wystawę – Wystawę zdjęć laureatów konkursu fotograficznego ?Palmiarnia Poznańska ? klimatyczne miejsce od 100 lat?. Wszystkie nagrodzone prace można znaleźć w galerii na stronie Miejskiego Portalu Fotograficznego: www.fotoportal.poznan.pl oraz na parterze w Holu Urzędu Miasta Poznania na Placu Kolegiackim 17.

Jeszcze
Palmiarnia Poznańska zakończy jubileuszowy rok wystawą i pokazem gołębi rasowych, pod koniec grudnia 2011 roku.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...