10. aktorskie warsztaty w Polskim

Jesteś amatorem teatru lub filmu? Kochasz występować i chcesz doskonalić swój talent? Z doświadczeniem, czy bez – zapraszamy Cię do udziału w wakacyjnym, intensywnym kursie aktorsko-filmowym!

Polski_Program Warsztatowy jest organizowany w Teatrze Polskim od dziesięciu lat. Co roku podczas wakacji grupa pasjonatów aktorstwa spotyka się na intensywnych zajęciach teatralnych, prowadzonych przez aktorów Teatru Polskiego i zaproszonych artystów. Uczestnicy są podzieleni na trzy grupy warsztatowe. Każda z nich, razem ze swoim opiekunem przygotowuje jeden fragment finałowego spektaklu. Jednym z ważniejszych elementów warsztatów jest profesjonalny plan zdjęciowy, który odbywa się w drugim tygodniu zajęć. Podsumowaniem kursu jest pokaz finałowy na Dużej Scenie Teatru Polskiego.

Program zajęć obejmuje następujące zagadnienia:

podstawy technik aktorskich,
improwizację,
ruch sceniczny,
pantomimę,
pracę z partnerem scenicznym,
interpretację,
aktorstwo w filmie,
opracowanie scenariusza filmowego,
opanowanie tremy,
przygotowanie spektaklu teatralnego.

Warsztaty w blokach 1,5-godzinnych rozpoczynają się codziennie o godzinie 10.00 i trwają maksymalnie do godziny 19.00. Dokładny harmonogram zajęć uczestnicy otrzymają na tydzień przed rozpoczęciem kursu. Absolwenci warsztatów będą mieli możliwość dalszej współpracy z teatrem w charakterze statystów w spektaklach oraz filmach realizowanych do spektakli Teatru Polskiego w Poznaniu.

Koszt kursu: 750 zł
Wiek uczestników: +16

Wypełniony formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie www.teatr-polski.pl) prosimy wysyłać na adres zuzanna.glowacka@teatr-polski.pl do 30.06.2019 r.Szczególy na stronie Teatru Polskiego w Poznaniu.

x

Zobasz także

Muzyka Na Piętrze

Oto playlista z artystkami i artystami, którzy zagrają w ramach cyklu w Scenie na Piętrze: ...